Již delší dobu jsou k dispozici na XDA-Developers neoficiální ROMky s Androidem 2.3.x pro HTC Desire.
Jedná o kvalitní počiny (zejména pak Oxygen 2.0 či CM7), které však mají jednu společnou vadu. Jde o velice otravný problém „Answer Call Delay Issue“. Jde o to, že když Vám někdo volá a Vy hovor přijmete, tak druhá strana Vás první 1 – 3 vteřiny neslyší. V praxi to vypadá tak, že zvednete hovor, představíte se, a je ticho. Druhá strana neodpovídá, protože Vás doposud vůbec neslyšela.

Předpokládalo se, že tento problém vyřeší oficielní update Androidu 2.3 pro Nexus One. Bohužel se tak nestalo. Vývojáři ROM nyní hází vinu na Google, a nikdo není schopen problém vyřešit. Vypadá to tak, že nezbude nic jiného, než počkat na oficiální update od HTC. Ten však přijde až v červnu.
Na druhou při testování Androidu 2.3.x jsem objevil řadu problémů s kompatibilitou, která není zrovna přehlédnutelná. Např. nefungovala většina navigací. Byly problém s video přehrávači atd.

Osobně velmi často zvedám hovory, takže je pro mne aktuální GingerBread prostě nepoužitelný. Navíc díky problémům s kompatibilitou bych rozhodně doporučoval počkat na oficiální update od HTC.