Nedávno jsem se rozhodl, že si k PC pořídím novou myš. Léta jsem pracoval s Logitech MX500, se kterou jsem byl nadmíru spokojen. Následně jsem měl Logitech LX7, kvůli pohodlí bezdrátu. Nějak jsem si jí ovšem neoblíbil – drát je prostě drát. Chtěl jsem tedy takovou myš, která bude minimálně tak dobrá, jako MX500, ale za přiměřenou cenu. Proto pro mě byla MX518 jasnou volbou. Tento hlodavec se dá sehnat za cenu pod 800 Kč a perfektně se s ním pracuje. Na první omak je o poznání lehčí než MX500 a vespod má rozdílné teflony, po kterých myš doslova létá po podložce. Dále také umožňuje přímou změnu DPI pomocí tlačítek nad a pod kolečkem. Tuto vlastnost však nijak nepotřebuji a nevyužívám ji.

Jak jsem ale začal myš používat, nastal problém. Starší MX500 mám totiž připojenou k notebooku, a když pracuji zároveň na PC i na NB a musím mezi nimi přecházet, je zde docela patrný váhový rozdíl. Rozhodl jsem se tedy tento problém vyřešit. Kdysi jsem totiž na internetu četl, že je možné z pětistovky vyndat závaží. Do této doby jsem si to ovšem netroufal kvůli záruce. Momentálně mám však myš cca. 5 let a tak mi nic nebránilo se do toho pustit.

Postup

Nejprve je nutné ze spodu myši odšroubovat 3 šroubky (2 jsou ve vrchní části téměř na povrchu a 1 je ve spod poměrně hluboko), ty jsou vyznačeny křížky na polepkách. Následně je možné spodní část pomalu vyndat – je na místě přitom dávat pozor, aby nedošlo k poškození propojovacího kabelu. Závaží se nachází ve vrchní části krytu, přibližně pod logem Logitech. Drží ho jeden šroubek, který stačí vyšroubovat a společně se závažím odstranit. Po té je možné myš dát opět do kupy. Ale pozor, zde jsem měl problém s vyskočeným drátkem u kolečka, který způsoboval, že po složení nefungovalo pravé tlačítko ani stisk kolečka. Je tedy nutné dát pozor, aby drátek seděl na svém místě. Pokud je vše jak má, stačí myš opět sešroubovat a přitom dostatečně dotáhnout, aby kontakty seděly na tlačítkách a ty bylo možné lehce mačkat.

Nyní je MX500 přibližně stejně těžká jako MX518 a hned se s ní lépe pracuje. Ještě by to ovšem chtělo nové teflony, protože ty staré jsou o poznání pomalejší.

Samotné závaží má asi 30g.