Jak jsem psal již dříve, miluji hokej, tedy hlavně na mistrovství světa či olympiádě. Je tedy jasné, že momentálně sleduji zápasy našeho týmu ve Vancouveru. Mrzí mě, že náš hokej šel kvalitou v poslední době dolů. Naši nedokáží podávat stejné výkony. I když zápas dobře rozehrají a mají na vrch, následně poleví a jejich hra je o řády horší. Teprve když už jim začíná téci do bot, začnou hrát opět o poznání lépe. To je ovšem ne vždy zachrání – viz. např. utkání s Ruskem, které jsme prohráli.

Dnešní zápas s Lotyšskem nekomentuji, jelikož jsem ho přímo neviděl, jen jsem o něm četl komentáře, které nebyly zrovna příznivé. Ono se ani není čemu divit – vyhrát 3:2 v prodloužení s takovým týmem. Jsem velice zvědav, jak dopadne zítřejší zápas. Ovšem pokud budou naši předvádět to co doposud, moc šancí nám nedávám.

Co mě na olympiádě ve Vancouveru vyloženě rozčiluje, je ten časový posun. Dívat se na hokej od 1:30 či 4:00 není zrovna optimální, navíc pokud někdo chodí do práce. Zrovna zítřejší zápas je od 4:00 při čemž vyvstává otázka, zda jít před ním spát, nebo vydržet celou noc. Navíc pokud bychom vyhráli, další utkání bude opět v takto špatný čas.

Každopádně budu naším hokejistům fandit a trochu také doufat v zázrak.