Epson EMP-TWD1 je digitální projektor s DVD přehrávačem a zabudovanými reproduktory. Jedná se v podstatě o takové domácí kino vše v jednom. Přístroj má tvar kostky o rozměrech (340×310×180 mm) bílé barvy. Na přední straně, kde se nachází promítací čočka, je standardní napájecí konektor a dále také, pod krytkou schované, vstupy vnějšího zdroje (dvojice cinchů pro zvuk, jeden cinch + s-video konektor pro obraz), a také výstup na subwoofer a optický audio výstup. Reproduktory jsou umístěny v rohách zadní strany přístroje. Mezi nimi je DVD mechanika. Po straně se pak nachází otvor pro odvod teplého vzduchu. Na vrchní části jsou ovládací tlačítka.
Thomson videosender je sestava přijímače s vysílačem, pro bezdrátový přenos obrazu i zvuku. Jsou to takové malé „krabičky“ bílé barvy, z nichž se transmiter připojí na výstup DVD přehrávače, videorekordéru, či jiné elektroniky pomocí speciálního SCART konektoru. Naopak reciever se připojí na vstup televize, projektoru, či jiného zobrazovacího zařízení. Každý z nich je napájen přiloženým adaptérem. Na přístrojích je možno nastavit 4 frekvenční pásma pro přenos signálu. Je to dokonalé řešení, pokud chcete přenášet signál po bytě či domě na delší vzdálenost a nechce se Vám natahovat kabely.

Provoz

Po zapojení projektoru a jeho zapnutí, mě uvítalo modré pozadí s logem Epson. Čtveřice nastavovacích páček nad čočkou mi dovolilo vyladit obraz k dokonalosti. Umožňují jak zaostřování, tak zmenšování/zvětšování obrazu. Dokonce i sklon čočky ve čtyřech směrech. Tyto možnosti nastavení tedy hodnotím za velmi dobré. Jedinou výtku bych měl k umístění projektoru. Na dodávaném letáku je spousty ilustračních obrázků, na kterých se přístroj nachází ve všemožných polohách před plátnem. Já jsem však zjistil, že nejoptimálnější poloha je přímo před ním, kdy je obraz nádherný. Lze jej umístit až do vzdálenosti 11 metrů, poskytuje tedy dostatečnou promítací plochu.
Když ho však umístím ke straně, obraz se začíná deformovat (dělají se mu šikmé strany) a nejde nijak seřídit. Možná by se toto dalo provést pomocí dálkového ovladače, ale ten jsem bohužel s přístrojem neobdržel.
Projektor se při provozu docela zahřívá. Zapnutý je neustále ventilátor, který je sice slyšitelný, avšak přehrávání nijak neruší. Po vypnutí na ovládacím panelu, zůstane tento ventilátor ještě chvilku běžet, nejspíš aby nepraskla žárovka.

DVD přehrávač

Přehrávání DVD-Video probíhá dobře, podporován je region 2. Nesetkal jsem se s žádným zasekáváním, či podobnými neduhy i u vypalovaných medií. Nad samotnou mechanikou je displej, který nás informuje o stavu přehrávní. Škoda, že výrobce nemyslel i na podporu DivX/XviD, která zde docela chybí a musí se tedy řešit připojením k jinému zařízení, který tyto formáty již podporuje.
Reproduktory, kupodivu, vytvářejí dobrý prostorový dojem. Zvuk je celkem kvalitní, jejich nejvyšší hlasitost ale bohužel není dostatečná a ve větší místnosti musíte být velmi pozorní. Zde by již měla přijít na scénu pořádná reprosoustava.

Přehrávání z vnějšího zdroje

Kromě mechaniky samotného přístroje jsem zkoušel i přehrávání z jiného zařízení, za pomocí Thomson Videosenderu. Na vstup projektoru jsem pomocí trojice cinchů zapojil reciever. Na výstup domácího DVD/DivX přehrávače Cyberhome jsem připojil transmiter. Na obou nastavil pásmo D. K mému údivu vše hned fungovalo. Překvapila mě i výborná kvalita.
Podobným způsobem je tedy možno připojit jakékoliv jiné zařízení včetně televize.

Závěr

Epson EMP-TWD1 je výborný přístroj za rozumnou cenu, který uspokojí nároky všech uživatelů, kterým nestačí jen větší obrazovka. Navíc přináší i plnohodnotný DVD přehrávač a vestavěné reproduktory. Thomson videosender je vskutku elegantní řešení, jak bezdrátově přenášet signál v perfektní kvalitě.

Oba přístroje jsou dodávaný společně, jako jeden produkt.

Technické specifikace

Hodnocení

Celou sestavu pro domácí zábavu Epson EMP-TWD1 hodnotím velice dobře a mohu jen doporučit všem, kteří se chystají nějaký projektor zakoupit.
Dívat se na oblíbený film na velkém plátně navíc v perfektní kvalitě, je prostě skvělý zážitek.

Produkt zapůjčila společnost ATAXO, ve spolupráci s IT levně, kde si jej můžete i zakoupit.

Pár fotek nakonec