Rozhodl jsem se pořídit stolní DVD přehrávač, který zvládá vysoké množství video i audio formátů, za co nejnižší cenu, tedy i bez repro-soustavy domácího kina. Ani jsem nemusel dlouho hledat, když jsem narazil na CH DVD 465.
Tento přístroj vychází z velice úspěšného bratříčka prodávající se pod označením 462. Je to v podstatě ten samý přehrávač, jen mu přibyl analogový výstup na 5.1 reproduktory (cinche). Díky tomu je k němu možné připojit např. velice oblíbené Genius SW-5.1 Home Theater a docílit tak „skutečného“ domácího kina za celkem levný peníz.

Po vybalení z krabice mě překvapily rozměry přístroje. Je to opravdu malý, pěkný kus elektroniky ve stříbrné barvě. Na přední straně se nacházejí tlačítka pro vypnutí/zapnutí a dále funkční play, pause, stop, vysunutí media, přetáčení/přeskočení zpět či vzad. Myslím, že je zbytečné ho dále popisovat, nejlépe je to určitě vidět z obrázků.
Balení obsahuje přehrávač, dálkové ovládání (které je napájeno plochou malinkou baterií a pozor, nejdříve je nutné vysunout umělý pásek zpod baterie, jinak ovladač nefunguje) a manuály. Propojovací kabely zde budete hledat marně. Proto doporučuji při pořizování přikoupit i je.

Pro testování jsem použil tv-tuner Leadtek WinFast TV 2000 XP. Spojení bylo provedeno jediným cinch to cinch kabelem. Hned jsem stáhl nejnovější firmware a provedl update po doporučení prodávajícího, popis byl přiložen a nikterak složité mi to nepřišlo, takže si s tím poradí snad většina lidí. Zvuk jsem otestoval jen letmo na stolním televizoru a nic zvláštního jsem nezaznamenal.

Specifikace

Podporovaná média: DVD-Video, DVD+R, DVD-R, DVD+RW, DVD-RW, Audio CD, CD-R,CD-RW, VCD, SVCD, MP3 CD, MP3 DVD, Kodak Picture CD, MPEG-4
Podporované formáty: MPEG 1/2, VCD, SVCD, JPEG, MP3, WMA, DivX, XviD
V norma: NTSC, PAL, Multi
Formáty videa: FBAS, RGB i SCART, S-Video, Komponenten-Video, Progressive-Scan
Napájení: AC 100~230 V, 50/60 Hz
Spotřeba: 15 W
Spotřeba (pohotovostní režim): 3,5 W
Signalizační LED dioda: Červená
** Rozměry (V x Š x H):** 350 mm × 47 mm × 250 mm
Váha samotného přístroje: 2,075 kg
Provozní poloha: Horizontální
Provozní teplota: Od 5°C do 35°C
Laser: Semiconductor laser, wavelength 650 nm and 790 nm

Vlastnosti a chování

Základní obrazovka přehrávače má modré pozadí s logem. V levé horní části se zobrazuje stav přístroje (není vložený disk, načítání apod.). Všechny menu jsou v českém jazyce.
Po vložení DVD/CD disku s více DivX/XviD filmy či MP3 nebo jinými datovými soubory se zobrazí jakýsi průzkumník, ve kterém se můžete pohodlně pohybovat (pouze pomocí dálkového ovladače) mezi adresáři. Pro spuštění souboru stačí na něj najet a zmáčknout enter.
Pokud přehráváte DivX/XviD nelekejte se, že se po odentrování nic neděje, načtení trvá trochu déle. Jestliže se u video souboru nachází více titulků, přehrávač Vám nabídne zvolení těch, které požadujete. Jen nevím, jestli jdou přepínat během přehrávání. Samotné titulky jsou zobrazovány na průhledném tmavém pruhu, české znaky jsou zobrazovány korektně. Celkově jsou myslím povedené. Jen nevím, jestli jdou přepínat během přehrávání, pokud se jich u filmu nachází více.
Při přehrávání video souboru je možné zobrazit jeho informace stisknutím tlačítka display.

audio souborů se pod průzkumníkem objeví lišta, ve které se zobrazuje přehrávání daného souboru, postupně se ukazuje název skladby, interpret, album, rok atd. prostě vše co je vyplněni v ID3 tagu. Není zde vidět průběh ani čas, ten musíte vykoukat přímo z přístroje. Je možné, že to půjde ještě nastavit, do takové hloubky jsem si ovšem nehrál, moc bych tomu ale nevěřil.
Audio CD je přehráváno rovnou po vložení. Zde se již zobrazuje uplynulý čas a také čas skladby. Nevím jak je na tom CD text, mé CD jím nedisponovalo.
DVD Video disky jsou přehrávány velice svižně (testoval jsem svojí starou a již docela poškrábanou Godzillu a nenarazil jsem na nejmenší problém, vše šlo rychle bez cukání.

Možnosti nastavení je možno vyčíst s přiložených screenů. Stejně tak, jako výše zmiňované vlastnosti.

Závěr

Kvalitu čtení různých medií prověří čas, stejně tak jako další vlastnosti, které nelze za tak krátkou dobu zjistit. Zatím můžu říct, že jsem s funkcemi přehrávače spokojený, spolk všechny media, jaká jsem mu podstrčil. O další zkušenosti se podělím, až nám ho nadělí Ježíšek :).

Při ceně 1950 Kč včetně DPH je to myslím pěkný dáreček.

Screenshoty

 

Průbežná změma titulků

Průbežná změma titulků je možná. Přepínají se tlačítkem SUBTITLE přehrávaněm filmu.. Čas u přehrávání audia je také možný zobrazit. Vše pod tlačítkem DISPLAY.. Přehrávač je super..;)

Děkuji za informace, v

Děkuji za informace, v článku si to opravím.

Dobrý den,měl bych

Dobrý den,měl bych dotázek jestli náhodou nevíte jestli umí přepínat na 4:3 a 16:9.Díky A.

Z toho obrázku je myslím

Z toho obrázku je myslím patrné, že přepínat formáty umí.

Chci se zeptat, jaká je

Chci se zeptat, jaká je spokojenost s tímto přehrávačem? Prohlídl jsem stránky www.maxicek.net. a uvažuji o jeho koupi. Na těch stránkách je moc různých informací, kterým někdy ani nerozumím. Jde mně hlavně o přehrávání DVD a DivX. Teď ho dokonce nabízí i repro 5.1 za 2 309.- Kč i s daní, což se mě zdá fakt dobrá cena.

Na tohle zatím bohužel

Na tohle zatím bohužel odpovědět nemohu, poněvadž se ještě nepoužívá. Je připravený jako dárek pod stromeček. Leda že by odepsal někdo jiný.
Repro jsme už také pořidili včera - Genius Home Theater SW 5.1.

No tak to máš asi

No tak to máš asi štěstí protože mi nepřehrál už pár DVDček a že jich ročně vypálím! Pálím jen na osvědčená média Verbatim, Benq, Imation a nízkou rychlostí 2-8x Stalo se mi už několikrát že se obraz mírně sekal či dokonce mi disk nepřehrál vůbec! Samozřejmostí jsou občas i známé kostičky. Takže opravdu nevím nevím kde je chyba, mám ho teprve krátce tak se možná časem ukáže . Na testy nemám čas ale docela by mě zajímalo zda nemá někdo podobné zkušenosti co se týče médií a rychlostí vypalování. K vypalování používám DVD Shrink a DVDFab Platinum (Gold Mode)

Mám ho doma a mají ho doma

Mám ho doma a mají ho doma i mí známí (celkem čtyři). Je to asi nejlepší DVD/DivX přehrávač, který jsem měl možnost vyzkoušet. Má nádherný obraz i u DivX (daleko lepší než když je TV propojená s PC). Přehrál mi 64 DivX/XviD filmů z 66(!!), nezobrazil titulky jen u 2 filmů(!!). Přehrál bez problémů DVD-R/RW, DVD+R/RW, pálené 2x, 4x, 8x a dokonce nově i 16x. I CD přehrál všechny možné značky (včetně tzv. Blank), pálené různými rychlostmi. Přehrál dokonce i různé TV ripy nebo videa (i mpg) špatné kvality, stažené z netu.
Prostě mám k tomuhle přehrávači jen slova chvály.

dobry den , i kdyz jste mel

dobry den , i kdyz jste mel kratkou dobu na vyzkouseni zajimala by mne hlucnost mechniky . Zda jste pozoroval nejaky zvyseny hluk aby to nerusilo treba pri tichych paszich filmu ci audio nahravek.

Nějaký extra hluk jsem

Nějaký extra hluk jsem nepozoroval. Tohle bude ale určitě záležet na vložených mediích. Pokud bude nosič poškrábán, mechanika s ním bude mít problémy a tím pádem bude slyšitelnější. S tímhle jsem se vlastně setkal u DVD se seriálem 24 hodin, ale ani tak to nebyl nějaký velký kravál.

Co to je tys ho ani

Co to je tys ho ani nerozebral ?????

To je pruda. :(

Nevidím důvod, proč bych

Nevidím důvod, proč bych měl přístroj rozebírat ;).

Když má přístroj analog

Když má přístroj analog out 5.1, má v sobě tedy zesilovač, nebo je nutné mít k němu aktivní repro čo av reciever?

muzu se optat? co je to za

muzu se optat? co je to za peknou slecnu, kterou mas v titulku stranky?

Jistě, už jsem na tuto

Jistě, už jsem na tuto otázku odpovídal v jiném článku, je to moje přítelkyně.

bezva ... nekdy bys mi ji

bezva ... nekdy bys mi ji mohl pujcit :)) na otestovani

No tos uhodl :D

No tos uhodl :D

No mozna bych nekde malicko

No mozna bych nekde malicko apeloval, ze to sice ma 5+1 vystup, ale oproti bratrickovi 462 je trochu v prdeli, pokud je na dvd jenom DTS zvuk. No nicmene my nemame palena media, tudiz se nas to netyka, protoze na kazdem originalu neni dts samo, ze :)

Zakoupil jsem spominanej

Zakoupil jsem spominanej Cyberhome 465 a repro Genius HT 5.1
Pri prehravani DVD filmu s 5+1 zvukem, mi hrajou jenom prednej levej a prednej pravej reprak (stereo).
Nevite v cem muze byt problem.
Repraky jsem testoval na PC a tam to jde v pohode.
Diky

Zkus zkontrolovat, jestli

Zkus zkontrolovat, jestli máš řádně připojeno. Důležité také je nastavit v základním setupu přehrávače všechny repráky.
Pokud jsi nic nenastavoval, je to určitě tím. U mě to také nejdřív nehrálo, teprve až po nastavení.
Dále také doporučuji na přehrávání jen stereo filmů vyvést dvoukanálový výstup do repro a přepínat vstupy. Po te i stereo slyšel ze všech repro.

Chci se zeptat, jak jste

Chci se zeptat, jak jste spokojení s tímto přehrávačem. Mám ho ode dneška, a zkoušel jsem na něm přehrávat filmy s titulkama s příponou *srt , ale bohuzel mně přehrávač žádné titulky nrezobrazil. Prosím poraďte, měl by se ten název těch titulků shodovat s názvem filmu, popř. měl by ten název byt co nejkratší?Někde jsem četl, že u některých přehrávačů to tak funguje. Děkuji za vaše odpovědi.
sekyy

Je nutné, aby byl název

Je nutné, aby byl název stejný jako název filmu a měl přípony .srt, .sub nebo .txt jinak nebudou titulky fungovat.

a co teda délka názvu

a co teda délka názvu filmu, má taky na přehrávání vliv?
děkuji za odpovědi.

Nekde jsem cetl ze to bere v

Nekde jsem cetl ze to bere v potaz do prvni tecky v nazvu, proto ted radsi prejmenovavam ty ruzne divx dlouhe nazvy na kratke a tak i titulky. Kdyz je to dvojCD ,tak to radej davam samostatne do slozky CD1, CD2

Podle komentáře D3P3CH3

Podle komentáře D3P3CH3 jsem pochopil, že přístroj neumí přehrát DTS, máte někdo zkušenost s tímto formátem? Dík.

prosim poradte koupil jsem

prosim poradte koupil jsem si tento prehravac,filmy diwx prehrava opravdu bez problemu,ale kdyz jsem vlozil prepaleny film a to palim 4rychlostne tak se mi v urcitych mistech kouse nevim cim to je jestli prehravacem nebo vypalovanim?

Tohle je nepříjemné,

Tohle je nepříjemné, bohužel, tohle dělá i mně. Některé filmy jdou přehrát úplně v pohodě, některé se sekají.
Někdy se mi při přehrávání XviD/DivX filmy tak jako cukají, občas i vyskočí do menu.
Zkoušel jsem několik firmwaru z 462ky, ale stejně to občas zlobí.

A jsou uz i firmware

A jsou uz i firmware konkretne na CH 465 ?

K dnešnímu dni je

K dnešnímu dni je aktuální firmware verze 1.0 (010) dostupný na http://www.maxicek.net/cyberhome/files/465ZE_FMW_Update_010.zip nebo přímo na stránkách výrobce http://www.cyberhome.de/cz/Downloads-index-req-viewsdownload-sid-28.html .

Bohužel, stále bez podpory DTS :-(

Nikde jsem se ještě

Nikde jsem se ještě nedočetl, že CH-465 má Pro-logic. To znamená, že např. u sterea DivX "nedopočítá" ostatní kanály, aby simuloval 5.1. To je pro mne teda nedostatek!

Já to řeším tak, že

Já to řeším tak, že mám vyvedéné z přehrávače jak kabely na 5.1, tak klasika stereo do Home Theather 5.1 od Geniusů a když je film 2.0, tak jednoduše přepnu vstup a repro posílají zvuk do všech repro.

To není řešení, to hraje

To není řešení, to hraje každá bedna stejně (až na stereo). Ale Pro-logic dělá to, že jen nějaké zvuky posílá do zadní repráků a pokud jsou v levé a pravé přední bedně stejné zvuky, přehrává je center. Subwoofer hraje samozřejmě také

Já to chápu, ale

Já to chápu, ale pochybuji, že bude mít player za necelé dva tácy Dolby Pro Logic :).

Mám Také DVD přehrávač

Mám Také DVD přehrávač CyberHome 465 a repro Genius GENIUS SW-HF 5.1 5000.Také to tak řeším,co není 5.1 zvuk,tak pouštím stereo,pohoda.

Tak Pro-logic má třeba

Tak Pro-logic má třeba Xoro HSD-4000 za něco málo přes 2.000,-. Nebo Yamada DVX-6500x (oba přehrávače mají čip Zoran). Škoda, že to Cyberhome CH-465 nemá.

jak mam propojit repro 5.1

jak mam propojit repro 5.1 od geniusu..sou to myslim de luxe...5 kablu z repraku propojim se subwoferem...a co mam kde dal zapojit....kam mam popripade zapojit kabel ktery zapojuju do zvukovky...nebo se to resi pres nejakopu redukci? hej fakt nevim...

zdravim přečetl jsem

zdravim přečetl jsem diskusi a také jsem zakoupil 465 když chodí výsledky jsou perfektní. ovšem několik DVD filmu již vůbec nespustil některé škubou. zkouším stahnout firmware, poradte, jak ho dostanu do DVD 465 Díky

Doporučil bych žádný

Doporučil bych žádný firmware neinstalovat. Ten co je momentálně v přehrávači je nejlepší. Se škubáním některých DVD se bohužel nedá nic moc dělat.

propojovací kabely s tv u

propojovací kabely s tv u dvd nejsou???

Bohužel nejsou, musí se

Bohužel nejsou, musí se koupit zvlášť.

mame tento prehravac uz

mame tento prehravac uz hooodne dlouho a je super, za tu cenu... akorat mame takovy maly problem-nekde se nam vytratil dalkovy ovladac a bez nej to nejde ovladat temer...zajimalo by me jestli nekdo kdo to tu bude cist nema doma navic, treba mu odesel prehravac, nebo jestli se da koupit zvlast, popripade jestli s timto heblem nefunguje nejaky jiny od jineho vyrobce..diky