Myslím, že největší chat u nás nemusím nikomu představovat. Ovšem přeci jen, kdyby se našel neznalec, jedná se o Xchat, který provozuje portál centrum.cz. Tato služba běží na internetu již nějakou dobu a vybudovala si velice slušnou základnu lidí.

Proč ovšem o xchatu vůbec píšu. Kdysi jsem na tomto chatu trávil velké množství času, což mě ale před pár lety přešlo, takže jsem tam v podstatě přestal chodit. Když se tam ovšem teď někdy objevím, musím žasnout nad tím, co se z tohoto, kdysi příjemného místa, stalo. S rozšiřujícím se internetem tam totiž začali chodit velice mladí uživatelé, hlavně dívky v letech do 15 let, které tuto službu naprosto degradují a stává se z ní jen skládka. Pokud si chcete inteligentně „pokecat“, tak prostě nemáte šanci. Jestli je Vám okolo 20+ let, budou Vaše šance, najít si vrstevníky, celkem nulové. Musím podotknout, že se to týká hlavně místností měst. Je tu samozřejmě možnost zavítat do místnosti věnované např. vašemu ročníku apod.

Nejvíce mě vytáčí, že Xchat nabízí ve své nové verzi velice dobré funkce, které bohužel tyto „děti“ neumí vůbec využívat. Takže pokud si ve svém profilu vyplníte veškeré informace o sobě, tak stejně strávíte při rozhovoru s „inteligentní patnáctkou“ 20 minut představováním a podobnými věcmi, které se o Vás dají v profilu zjistit. Paradoxní někdy bývá, že tato osoba má svůj profil též vyplněný, a diví se, že víte jak se jmenuje a kolik je jí let, či kam chodí na školu.

Zaručená kuchařka, jak objevit „inteligentní patnáctku“, je naprosto jednoduchá. Stačí, když tato osoba používá některé prvky ve svém vyjadřování, jako je např. „pokecá někdo?????“. Zde jsou rovnou dva příklady, jednak spojení „pokecá někdo“, a potom více otazníků za sebou. Stejně jako větší počet vykřičníků, např. „kecáš!!!!“. Smutné ovšem je, že tyto návyky mají i starší chatařky, zde je to jasný ukazatel jejich inteligence. Rozhovoru s těmito individui se radši vyhněte.

Já musím s tímto

Já musím s tímto článkem naprosto souhlasit. Taky jsem tam chvili byval casto, ale pak me to nejak prelo, protoze poslouchat tam, jak mi tam nekdo nadava za nejakou blbost me omrzelo a nastvalo.

Tento článek je při

Tento článek je při nejmenším vystihující.
Já sám na Xchatu nick vlastním a občas tam zavítám (ale není to tak závratné mám kolem 15 hodin nachatovaných) a plně se s Vámi ztotožňuji. Co se týče inteligence, tak ta tam opravdu u mladých lidí velice pokulhává. Nechci teď nikoho shazovat nebo tak, ale když vezmu v potaz "hlášky" (možná pouze citoslovce) typu "séš no", nebo "máš no" které se tam používají jednak při nevědomosti a nebo jen tak, aby se neřeklo. Tu nevědomost vysvětlím, začnete se s takovou osbou o nečem bavit, ale ač to nechcete konverzeca ztrácí na hodnotě a to právě těmito slovy. A nakonec to vyústí tím, že osoba Vám řekne "séš no" a tím pro ní končí konverzace.

Avšak hlavní problém Xchatu a mladých lidí vidím spíše v tom, že každý by se tam chtěl nějak "zviditelnit". Buď se všichni honí za pokud možno co největším počtem hodin a nebo se snaží dostat různé funkce, jako moderátor/správce/administrátor aby měli právě ten toužený pocit kontroly. Chtějí být víc než Ti ostatní. Bohužel na Xchatu není už tolik lidí, co by si chtělo dobře popovídat.

Ano, na některých místnostech je to opravdu fajn (někdy). Nebo pokud si založíte vlastní a vlezete s partou tam. Ale na místnostech typu 12-13-15 nebo bezva flirtík je podle mě zhola nemožné zavést intelitentní rozhovor.

Toť můj názor.

Myslím, že základní

Myslím, že základní funkci xChat splňuje. Je pravda že se tam hromadí čím dál tím víc mladších lidí. Chtějí se seznamovat, ale myslím že to nesouvisí jen s chatem. Jsou prostě "napřed"...

Dovolte abych se pousmál

Dovolte abych se pousmál nad Vašimi poněkud pošetilími představami o tom jak by se mělo mluvit na Xchatu. Tato služba už dávno není od toho aby lidi mluvili o počasí nebo o tom jaký má kdo králíky na zahradě, jedná se o zábavu a pobavení. Jestli si chcete inteligentně pokecat tak byste k tomu neměli potřebovat ani internet nebod inteligentní lidé si mohou schůzku a popovídat si z očí do očí jako inteligentní lidé, samo používání internetu už degeneruje a to že se lidi na Xchatu baví a vy ne, za to Vám přeci nikdo nemůže. Směji se nad tímto výrokem o Xchatu kde se lidé co to umějí můžou dobře bavit, skuste si někdy podívat do hospody a inteligentně si promluvit třeba o tom jak je naše vláda pitomá a jak vy byste změnili celý svět. Nesouhlasím s tímto názorem na Xchat a když se neumíte bavit, tak tam nechodtě a nemusíte pomlouvat někoho jenom proto že se pokouší o konverzaci z důvodu zábavy. Já sám Xchat hojně využívám a s lidmy tam si dobře rozumím a dal bych ruku do ohně za to že jich je hodně inteligentnějších než Vy!!! Nashledanou :-)

Není to tak dávno, co jsem

Není to tak dávno, co jsem xchat opravdu často navštěvoval a povídání tam bylo o něčem naprosto jiném. Neříkám, že tohle platí pro všechny, ale již to prostě není to, co bývalo.

dotaz? co to mas za borku

dotaz? co to mas za borku nahore pod nadpisem? celkem pekna ..

To je moje přítulka ;)

To je moje přítulka ;)

Kukuč

Kukuč všichni!!!!!

Slinty a zas' jen slinty.

Slinty a zas' jen slinty. Zvlaste nas pobavilo, jak ses je snazil prezentovat jako odborny vyklad. Jen tak dal, velice vtipny web.

Každý má svůj názor,

Každý má svůj názor, který si může prezentovat.

Slintání mi spíš připadá,když

Slintání mi spíš připadá,když má někdo před sebou vypíčenou klávesnici a přesto píše,jako když slintá,čili bez interpunkce.. (pro debily,jako jsi Ty – bez použití háčků a čárek)

no to asi myslis diakritiku

no to asi myslis diakritiku vid smudlo :)

Pro pána jána, interpunkce je

Pro pána jána, interpunkce je užívání čárek a teček mezi větami a diakritika je užívání háčků a čárek nad písmeny. Když chceš někoho opravovat, tak si nejdřív ověř pravdu. Takhle se jen ztrapňuješ!

Nikdo nikoho na xchatu

Nikdo nikoho na xchatu nedrží pokud to někomu vadí tak tam nemusí chodit není to povinné!!!!!Sparta mistr*82*

Tož nedá mi to a téže

Tož nedá mi to a téže přiložím prsty k dílu (i když asi ne všech 10 - spočteno na rukou *4*).
Jsem téže "letmým" uživatelem xchatu. "Pár" hodinek měsíčně tam vždy pobudu a většinou i s někým fajnově popovídám. Nebudu hodnotit inteligenci lidí na xchatu generálně, nedá se zkrátka různorodé a ojedinělé návštěvníky házet všechny do jednoho pytle, aby se vněm navzájem umačkali. Každý má svůj způsob psaní, každý má svůj vlastní důvod, proč využívat chatové služby, nebo internet sám o sobě.
Přiznejme si, že možnost komunikovat se zbytkem světa nemáme až tak příliš dlouho, internet se jako dosptupný všem začal prosazovat teprve před pár lety, kdy konečně opadlo připojení přes modem, rychlost se zvýšila a vznikl nový způsob stálého připojení za paušální poplatek. S internetem se začaly děti seznamovat čím dál dříve a dnes už není přílišnou výjimkou setkat se na chatu i s 8-9 let starými (mladými) jedinci se stále stejnou, ba dokonce i větší možností anonymity (K čemu to svádí?).
Jak už někdo z výše přispívajících pronesl

Avšak hlavní problém Xchatu a mladých lidí vidím spíše v tom, že každý by se tam chtěl nějak "zviditelnit".

Tento fakt by sám o sobě špatný nebyl, jde však o to, jakým stylem je ono "zvyditelnění" provedeno. Bohužel se většinou chatující příliš nesnaží zviditelnit nějak pozitivně.
Nejčastějším jevem je, že se do vás bezdůvodně dotyčný začne navážet, i když jeho nick vidíte třebas poprvé v životě (v tomto případě jde většinou o zbabělce, co vám nedokážou říct kritiku do očí nebo poslední vypsaný "typový odhad"). V tom lepším/horším případě se takto setkáte s nickem, který jste již sice třebas někdy viděli, ale nikdy jste s tím člověkem neprohodili ani písmenko a v reálném životě o něm ani tucha nemáte. Tací jsou myslím lidé, co nejvíce znepříjemňují jinak vcelku přátelské prostředí "chatovacího prostoru".
Další pomyslnou skupinkou lidí s pár společnými znaky jsou potom ti, co se zviditelňují řešením svých problémů přímo na tzv. "sklo". Nemálokdy se můžete dozvědět přímo v éteru celkem peprné věci na některého z chatujících. Dále se může jednat pouze o zasílání smutných smajlíků na plochu spolu s nějakým tristním komentářem ze života onoho člověka, což samozřejmě nevidím jako nějaký prohřešek, zkrátka každý je někdy posmutnělý a každý se to snaží řešit jiným způsobem. Od srdce mě ale rozesměje, když se pak někdo takový na ostatní utrhuje se slovy "Nic mi není..", "Nechte mě bejt", "Proč se všichni tak ptáte? Co je vám do toho?!"..
Kromě způsobů "zviditelňování se" řečených výše, se pak můžeme setkat ještě s typem individuí, jež se potřebují neco dokázat tím, že začnou znepříjemňovat chatování úplně všem, například mistři tapetáři, nebo slovní narážky například na konkrétní město (záhadnou náhodou zrovinka v místnosti onoho města *88*). S těmi je ale většinou relativně rychlý proces a každý si o nich hnedle pomyslí něco o procházce do "konce světa".
Pokud někdo dočetl až na tento řádek bez přeskočení předchozího textu, sklízí můj neskutečný obdiv. Takové srdcevylejvující slohovky jednostlivců totiž na fórech zásadně přeskakuju *2* (Že by další způsob zviditelňování se? Možná.. *6*).

Nechť se nám chatuje se zdarem, pohodou a zářivým úsměvem ve tváři!

(..vždyť se přeci máme všichni rádi, jak naznačují některé profily se spoustou přátel, kde je u každého 10 srdíček a poznámka, jak moc toho člověka dotyčná osoba miluje *3*)

Lepší trapný pokec na

Lepší trapný pokec na xchatu než trapnější napadení lesby MocelaUmbra že někdo botuje když se to nezakládá na pravdě.Jinak je chat pouze ztráta času lepší je ICQ.

XCHAT je nejvíc super na

XCHAT je nejvíc super na světě !!!